Oferta produktowa

Zajmujemy się produkcją specjalizowanych naczep, zabudów samochodów, w tym ambulansów sanitarnych dla służb mundurowych i na rynek cywilny. Produkujemy różnego rodzaju konstrukcje stalowe, opylacze do zapobiegania wybuchom pyłu węglowego w górnictwie oraz ewakuatory samochodowe.

Ewakuator samochodowy

Nowoczesne rozwiązanie w zakresie holowania.

Dźwig przemysłowy na podwoziu samochodowym, zwany inaczej ewakuatorem, jest pojazdem zaprojektowanym z myślą o załadunku i transporcie pojazdów osobowych i komercyjnych o ładowności do 3 ton. Idealnie spełnia swoje zadanie zwłaszcza w zatłoczonych, dużych aglomeracjach miejskich. Podnosząc i ładując samochód na swoją platformę w czasie poniżej 1 min, ewakuator nie stwarza żadnych utrudnień w ruchu ulicznym.

Urządzenie skonstruowano na bazie bocznego podnośnika widłowego osadzonego w przesuwnej bramie. Całość zamontowana została na podwoziu samochodu ciężarowego - w tym przypadku IVECO Eurocargo. Mechanizm załadowczy napędzany jest hydraulicznie, a sterowany elektrycznie. Załadunek może być wykonany z pozycji kierowcy, a przy pomocy pilota obsługa możliwa jest na zewnątrz pojazdu. Przy obsłudze z kabiny operator dysponuje systemem podglądu video z układem rejestrującym.

Wymiary gabarytowe przedstawiają się następująco:
Długość 5440 mm Szerokość 2550 mm Wysokość 2470 mm

Masa własna urządzenia wynosi ok. 4800 kg, udźwig 2500 kg.